Integracja pracowników – 5 sposobów na ciekawe spotkanie integracyjne

Gra przygodowa Agent Express - Płock

Współczesne firmy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że warto regularnie integrować zespół. Dobre relacje w zespole przekładają się na lepszą atmosferę w pracy, wyższą efektywność i większe zaangażowanie. Ale jak zorganizować spotkanie integracyjne, które będzie nie tylko przyjemne, ale pomoże także w budowaniu zespołu? Jeśli zadajesz takie pytanie, to znak że czas na zaplanowanie wyjazdu integracyjnego!

Niezapomniana integracja – jak i dlaczego warto przeprowadzić integrację pracowniczą? 5 pomysłów od ekspertów

Zastanawiasz się w czy Twojej firmie potrzebna jest impreza integracyjna i czy warto integrować zespół? Jeśli chcesz wpłynąć korzystnie na swój obecny team, bądź masz nowy zespół pracowników, warto zorganizować integrację zespołu. Zgrany team to obecnie podstawa każdej firmy, której wartość potwierdzają liczne badania satysfakcji pracowników i korelacji tego zadowolenia z lepszymi wynikami firmy. Dzięki wyjazdom integracyjnym, wspólnym wyjściom czy innym formom integracji możesz stworzyć zgrany zespół pracowników, którzy podczas nietypowej integracji nauczą się pracy w zespole, a przede wszystkim zdołają się lepiej poznać w kontekście innym niż praca. Dzięki temu wyjazdy integracyjne, a także inne formy integracji w pracy sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji. Przeprowadzać integrację zespołu można na wiele sposób. Przygotowaliśmy dla Was pomysły na integrację firmową i ich realizację, między innymi integrację w formie wyjazdu, klasycznej imprezy firmowej czy pikniku. Mamy także nietuzinkowe pomysły na integrację pracowników w miejscu pracy!

Integracja dla firm w formie zabaw terenowych – aktywna integracja zespołu

Warto przeprowadzać integrację zespołu na świeżym powietrzu. Nic tak nie relaksuje jak pobyt w naturze. 

Doskonały przykład to gra terenowa w lesie czy mieście to ekscytujące doświadczenie, które przenosi team building na wyższy poziom. Pracownicy muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, otrzymują mapy, kompasy i zestaw zadań do wykonania. Mogą to być zagadki związane z przyrodą, wyzwania fizyczne czy zadania wymagające kreatywnego myślenia. Integracja w formie wspólnych doświadczeń w naturze doskonale scala zespół i uczy współpracy. Dodatkowo, taka forma integracji sprzyja budowaniu więzi, co przekłada się na działanie w zgranym zespole. W trakcie gry uczestnicy uczą się nawigacji terenowej, pracy zespołowej i radzenia sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach.

Terenowe gry miejskie to przygoda, która przenosi uczestników do konkretnego miasta, często odkrywając jego ukryte zakamarki czy zapomniane historie. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, otrzymują zestaw zagadek i wskazówek prowadzących do różnych miejsc. To także idealny pomysł na krótką integrację po godzinach pracy.

Gry terenowe to nie jedyny pomysł na integrację na świeżym powietrzu. Doskonale może się sprawdzić dzień z aktywnościami wellnessowymi, joga w parku, wspólny plener malarski czy rowerowy rajd połączony np. z geocachingiem. Możliwości jest naprawdę sporo, zawsze warto jednak zaufać profesjonalnej agencji, która przygotuje je dla Was kompleksowo, zadba o catering, wypożyczenie rowerów czy zorganizowanie wszelkich pozwoleń. 

Pomysły na integrację w czasach pracy hybrydowej – integracyjne spotkania online

Warto przeprowadzać integrację pracowniczą niezależnie od okoliczności. W dobie zdalnej pracy i cyfrowej komunikacji, integracja zespołu online staje się coraz bardziej popularna. Firmową integrację w takiej formie ułatwiają wirtualne escape roomy, wspólne gry czy warsztaty np. z piwowarami czy sommelierami. To jedna z najnowszych form integracji dla zespołów pracujących zdalnie, która pozwala także zorganizować integrację nawet w środku mroźnej zimy. Dobrym przykładem są wirtualne escape roomy: uczestnicy, podzieleni na drużyny, logują się do specjalnej platformy, gdzie muszą współpracować, aby rozwiązać szereg zagadek i wyjść z wirtualnego pokoju. Takie gry rozwijają umiejętności komunikacji online, kreatywnego myślenia i pracy zespołowej w cyfrowym środowisku. Innym sposobem integracji są także różnego rodzaju gry indoor, które sprawdzą się między innymi jako mini integrację po godzinach pracy.

Integracja pracowników w siedzibie firmy – czas na tematyczną imprezę, czyli inne formy integracji

Dobrze zorganizowana integracja zaczyna się przede wszystkim od niebanalnego pomysłu. Tematyczne imprezy to doskonała okazja do oderwania się od codzienności i przeniesienia się w zupełnie inny świat – przy okazji zamiana firmowej siedziby w świat fantasy czy klub z lat 80-tych zmienia kontekst codziennej pracy i może uczynić je  bardziej przyjaznym dla pracowników. Organizując wieczór tematyczny w stylu “Podróż w czasie” możemy zaprosić pracowników do wspólnego przeżycia niesamowitej przygody w określonej epoce historycznej. Wybierzmy na przykład burzliwe lata 20. XX wieku, pełne jazzu, flapper girls i nielegalnych przybytków z alkoholem. Uczestnicy mogą przybyć w odpowiednich strojach, a dekoracje i muzyka dopełnią atmosfery. 

Integracja w formie warsztatów kulinarnych

Organizacja wspólnych warsztatów kulinarnych to doskonały sposób na integrację pracowników. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, współpracują, aby przygotować różne dania pod okiem profesjonalnego kucharza. W trakcie warsztatów uczą się nie tylko technik gotowania, ale przede wszystkim komunikacji, współpracy i dzielenia się zadaniami. Na koniec wszyscy razem degustują przygotowane potrawy, dzieląc się wrażeniami i doświadczeniami w czasie eleganckiej kolacji. Na życzenie klienta zorganizujemy spotkanie ze specjalistą w dowolnej kuchni lub kucharzem znanym z telewizji, które zorganizować można na żywo lub online. 

Przeczytaj także: