Pomysł na imprezę firmową w stylu Halloween

Halloween może być świetną okazją dla firm do zorganizowania specjalnego wydarzenia i promowania integracji pracowników. To święto coraz bardziej znane i lubiane w naszej kulturze, a “upiorna” oprawa tego dnia dodaje uroku wydarzeniom organizowanym w tym czasie. Wykorzystaj tę świetną okazję do budowania relacji w zespole i zaproś współpracowników do wspólnej zabawy.

Bez wątpienia największym atutem imprez firmowych jest okazja do wspólnego spędzenia czasu wśród osób, z którymi spędzasz dużo czasu w środowisku zawodowym. Niestety, poza godzinami pracy często brakuje czasu na dodatkowe spotkania i aktywności.

Relacje w zespole przekładają się na atmosferę w biurze, motywację do działania i ogólny obraz pracy. Im bardziej zintegrowany zespół, tym lepiej – nie tylko dla pracowników, ale również dla całej firmy. Oczywiście, poza integracją ważnych jest jeszcze wiele innych czynników. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to właśnie komunikacja i dobre stosunki leżą i podstaw budowania solidnego i zmotywowanego zespołu.

Zabawa tematyczna - sposób na integrację

Sposobów na skuteczny team building jest wiele i warto z nich korzystać. Jedną z okazji do budowania relacji w zespole jest zorganizowanie imprezy na Halloween.

Zabawy tematyczne wyróżniają się od tradycyjnych spotkań tym, że poza samą obecnością ważny jest również wkład własny i zaangażowanie. Przygotowywanie kostiumów, wybór jedzenia i lokalu, które najlepiej oddadzą ducha imprezy, to świetny punkt wyjścia do rozmów i integracji jeszcze przed wydarzeniem.

Impreza firmowa w stylu Halloween - zrób to sam!

Szukasz zabawnego, wyjątkowego sposobu na świętowanie Halloween ze swoimi współpracownikami? Nasza propozycja to uniwersalny scenariusz, który sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku imprezy w wynajętym lokalu, jak i w biurze po godzinach pracy. Skuteczny team building nie musi być kosztowny i trudno dostępny.

Upiorne stroje

Tym, co czyni Halloween tak wyjątkowym wydarzeniem, jest nastrój. Duchy, zjawy, wampiry i czarownice – to tylko kilka przykładów z ogromnej grupy postaci, które tego dnia szwędają się po ulicach miast. Pozwól, by zawędrowały też na Waszą imprezę pracowniczą. Poproś współpracowników o przygotowanie kostiumów. Możecie zawęzić tematykę do określonej grupy potworów, filmu, epoki. Poszukaj kreatywnych tematów – postaw np. na popularny serial z Netflixa jak “Wednesday” czy “Stranger Things” lub coś bardziej ogólnego – np. tematykę “postapo”, czyli fantastyki postapokaliptycznej. W ramach zabawy możecie również zorganizować konkurs na najlepszy strój – to zawsze pomaga zwiększyć zaangażowanie pracowników w przygotowywane działania.

Krwiste smakołyki

Imprezy to nie tylko tańce i muzyka. Bardzo ważne jest również jedzenie. Przed imprezą ustalcie imprezowe menu. Możecie skorzystać z usług cateringowych lub podzielić się zadaniami i przygotować posiłki samodzielnie. Pamiętajcie o tym, że halloweenowe jedzenie nie musi być idealne, wręcz przeciwnie – niech pasuje do tematyki zabawy i będzie upiorne z wyglądu, ale wyborne w smaku. Konkurs na najgorzej wyglądającą potrawę może być kolejną okazją do doskonałej zabawy.

Piekielna muzyka

Warto dopasować muzykę do motywu głównego imprezy.  Pamiętajcie jednak o tym, żeby piosenki nie były zbyt przytłaczające i upiorne, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na przebieg zabawy. Nie każdy chce słuchać death metalu przez kilka godzin! Zdrowy balans i muzyka tematyczna przeplatana z ulubionymi “upiornymi” utworami to idealny przepis na klimatyczną imprezę.