Najlepsze miejsca na integrację firmową – kilka pomysłów na wyjazdy tematyczne i imprezy integracyjne

imprezy tematyczne

Mówi się, że to nie miejsce, lecz ludzie budują atmosferę i czynią spotkanie wartościowym. Jednak chyba każdy z nas przyzna, że milej pije się kawę w przytulnej kawiarni w jednej z bocznych uliczek miasta, niż w barze na dworcu kolejowym. Miejsce na spotkanie, o ile mają w nim uczestniczyć ludzie, którzy się lubią i szanują, nie ma aż tak wielkiej wagi. Nie da się też zaprzeczyć, że przyjazne miejsca i piękne przestrzenie mogą uczynić wyjazd firmowy jeszcze bardziej wyjątkowym i odkryć szereg możliwości organizacji firmowych imprez integracyjnych.

Jakie miejsce na integrację firmową wybrać? To zależy od tego, co chcesz zorganizować!

Eventy firmowe mają różne oblicza. Mogą trwać kilka godzin lub kilka dni. W zależności od pory roku, idealne miejsce na spotkanie integracyjne może być w zamkniętym pomieszczeniu lub w plenerze. Miejsce imprez integracyjnych powinno wpisywać się w nastrój wydarzenia, który chcesz zorganizować dla siebie i współpracowników.

Gdzie na grę miejską?

Gra miejska to bardzo interesujące wydarzenie, które posiada niesamowitą moc integracji w nieszablonowy sposób. Wybór miejsca na tego typu wydarzenie powinien pasować do scenariusza rozgrywki. Jeżeli chcecie zorganizować np. historyczną grę miejską, zdecydowanie warto połączyć to z wyjazdem integracyjnym do atrakcyjnego, zabytkowego miasta takiego jak Warszawa, Kraków, Toruń czy Wrocław.

Dzięki temu scenariusz imprezy firmowej w formie gry wzniesie się do nowego poziomu i pozwoli uczestnikom zatopić się w fabułę gry. Przechadzając się historycznymi alejami, poznając lepiej historię danego miasta i oglądając najciekawsze obiekty na szlaku, z pewnością zbudujecie wspólnie wspaniałe wspomnienia, a przy okazji doszlifujecie swoje umiejętności pracy zespołowej.

Najlepsze propozycje na wyjazd firmowy

Jeżeli jesteśmy już w temacie wyjazdów, warto zastanowić się, jakie miejsca na integrację firmową w formie kilkudniowej wycieczki są warte uwagi. W tym wypadku, zanim przystąpi się do wyboru miejsca, warto przeprowadzić w biurze małe badanie potrzeb i oczekiwań co do wyjazdu integracyjnego.

Możliwe, że integracja firmowa z naturą w tle, w pobliżu jezior i lasu okaże się najlepszą atrakcją integracyjną, pozwoli pracownikom porządnie wypocząć, a przy tym świetnie się bawić. Z drugiej strony Twoja drużyna może widzieć wyjazdowe imprezy integracyjne jako pełen szaleństw wyjazd do najbardziej imprezowej dzielnicy danego miasta i nocleg w hotelu SPA?

Świadomość tego, jakie oczekiwania mają Twoi współpracownicy, pozwoli Ci zorganizować wyjazd firmowy w najbardziej atrakcyjnym miejscu. Do dzieła! Możesz posłużyć się ankietą przygotowaną w Formularzach Google lub po prostu zapytać kolegów i koleżanki z pracy, jeżeli Wasza firma jest wystarczająco mała. Zapytaj ich o to, czy piknik firmowy to dobry pomysł? Czy woleliby wypad do escape room, a może safari integracyjne? Jakie gry integracyjne im się podobają i czy firmowy grill jest fajniejszy niż wystawna kolacja w restauracji.

Możliwości jest nieskończenie wiele. Zadaj pytania tak, by ułatwić sobie wybór idealnego miejsca na integrację firmową.

Jakie obiekty na firmowy grill i organizację imprezy firmowej?

Bywa również tak, że impreza integracyjna odbywa się w mieście zamieszkania pracowników, a jednocześnie lokalizacji siedziby firmy. Do tego typu spotkań po pracy zdecydowanie warto się przekonać. Są bowiem takie okazje, kiedy wyjazdowe imprezy integracyjne nie są możliwe np. ze względu na ograniczony czas lub zasoby. Czy to znaczy, że nie warto się integrować? Nie! Każda okazja na team building powinna być wzięta pod uwagę i mądrze wykorzystana. Urodziny pracownika czy mikołajki, to świetny moment na tematyczne imprezy integracyjne.

Taka nieformalna impreza firmowa może zadziałać na grupę o wiele lepiej, niż organizacja eventów firmowych na wielką skalę. W tej sytuacji wart wziąć pod uwagę możliwość organizacji imprez w Waszym biurze lub pobliskich lokalach.

24 pomysły na idealne miejsca na integrację firmową

Tak jak pisaliśmy wyżej, aby zorganizować integrację firmową w najlepszym miejscu. należy najpierw poznać oczekiwania Twojego zespołu. Poniżej kilka pomysłów na ciekawe miejsca w ramach inspiracji dla organizatorów eventów firmowych:

Na plenerowe imprezy firmowe:

 1. Park – Jeżeli w Waszym mieście jest ładny park, w którym można organizować ogniska i spotkania, to może to być ciekawy kierunek.
 2. Rzeka – Spływy pontonowe i kajakowe to ciekawa aktywność fizyczna, która z pewnością zafunduje pracownikom wiele wrażeń
 3. Leśniczówka i las – Ucieczka z miasta budzi u Was pozytywne skojarzenia? Być może wyjazd integracyjny do lasu będzie ciekawym rozwiązaniem? Dodatkową atrakcją może okazać się gra terenowa lub wspólne spacery i ognisko.
 4. Plaża nad morzem – Pomysł na wyjazd integracyjny nad morze? To zawsze dobry pomysł! Słońce, piasek i morze to idealne tło i przestrzeń na zabawy integracyjne.
 5. Winnica – Degustacja win w malowniczej winnicy to elegancka i relaksująca forma integracji, a piękna winnica to zdecydowanie odpowiednie miejsce na elegancką, ale przyjemną imprezę ze współpracownikami.
 6. Ogród Botaniczny – Egzotyczne rośliny i piękne krajobrazy stanowią inspirujące tło dla spotkań firmowych.

Miejsca polecane na imprezę w lokalu

 1. Restauracja z Tarasem – Wykwintne jedzenie i piękny widok tworzą idealne warunki do rozmów i relaksu.
 2. Loft Przemysłowy – Surowy, miejski styl lofu to modna i oryginalna przestrzeń na imprezy firmowe.
 3. Galeria Sztuki – Eleganckie i kulturalne otoczenie, które inspiruje do kreatywnych rozmów.
 4. Klub Nocny – Dynamiczna muzyka i światła tworzą energiczne tło dla zabawy do białego rana.
 5. Stara Fabryka – Unikalny klimat i przestrzeń dla dużych grup, idealne na tematyczne eventy.
 6. Hotel z Konferencją – Wygodne i kompleksowe rozwiązanie z noclegiem i salą konferencyjną.

Miejsca integracyjne na wyjazdowe imprezy firmowe

 1. Zamek – Historyczne mury i luksusowe wnętrza zapewniają niezapomniane wrażenia i prestiż
 2. Statek Wycieczkowy – Rejs po morzu lub jeziorze to niezwykła przygoda i odskocznia od codzienności.
 3. Górski Resort – Aktywny wypoczynek w górach to świetna okazja do integracji i relaksu.
 4. Spa & Wellness – Odpoczynek i relaks w luksusowym spa to doskonały sposób na regenerację zespołu.
 5. Agroturystyka na Wsi – Urokliwe miejsce, które pozwala na bezpośredni kontakt z naturą i prostotą życia.
 6. Miasto Zagraniczne – Wyjazd do innego kraju to nie tylko integracja, ale też okazja do poznania nowej kultury.

Atrakcje firmowe lokalnie

 1. Centrum Kultury – Miejsce pełne możliwości do organizacji różnorodnych eventów i warsztatów.
 2. Miejski Park Rozrywki – Dzień pełen atrakcji i zabawy, idealny dla zespołów z energią i poczuciem humoru.
 3. Kino Prywatne – Prywatny seans filmowy to oryginalny pomysł na firmową integrację.
 4. Browar Miejski – Degustacja lokalnych piw i zwiedzanie browaru to świetna zabawa i edukacja.
 5. Escape Room – Rozwiązywanie zagadek w escape roomie to doskonały trening pracy zespołowej.
 6. Hala Sportowa – Organizacja turnieju sportowego to zdrowa rywalizacja i świetna zabawa.