GRA MIEJSKA TARGI KSIĄŻKI ESK WROCŁAW 2016

Z okazji 25-lecia Wrocławskich Targów Książki, a jednocześnie  w związku ze zbliżającymi się Weekendem Zamknięcia Programu ESK Wrocław 2016 (15-18 grudnia) i sylwestrem we Wrocławskiej Hali Stulecia odbyła się 3.12.2016 roku Wielka Gra Miejska Europejskiej Stolicy Kultury pod nazwą „Litera-tu-GRA!”

Gra bazowała na powiązaniach z literaturą i programem ESK. Uczestnicy zabawy mieli szansę spotkać kultowe postacie literackie, w tym m.in Sherlocka Holmesa, Harry’ego Pottera, Cześnika z „Zemsty” Fredry czy bohatera „Bajek robotów” Stanisława Lema.  Zadania dla graczy dotyczyły wybranych książek oraz wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. Trzeba było np. odgadnąć style i nazwy wrocławskich zespołów, zagrać w literacką odmianę gry „Tabu” czy dokończyć znane i mniej znane bajki.


Głównym zadaniem uczestników była pomoc Panu Sylwestrowi Wrocławskiemu w odesłaniu do książek literackich gości Targów, którym za bardzo spodobał się Wrocław. Na wezwanie do pomocy odpowiedziało prawie 150 osób, a zapisy internetowe zakończyły się w rekordowym czasie 12 godzin.

Na najlepszych czekały nagrody książkowe ufundowane przez obecne na Targach wydawnictwa (m.in Znak, Zakamarki, Muza S.A, Media Rodzina, Muza S.A. czy wydawnictwo W.A.B) oraz pakiety nagród i wejściówek na wydarzenia weekendu zamknięcia od ESK Wrocław 2016.

Ilość osób

150

Klient

Biuro Festiwalowe IMPART 2016

Rodzaj imprezy

gra miejska

Lokalizacja

Hala Stulecia Wrocław